masaradan.com

Karaman, İç Anadolu'nun güneyinde kurulmuş tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, kültürel ve doğal zenginlikleriyle yumuşak iklimiyle sıcakkanlı insanlarıyla tipik bir İç Anadolu ilidir.. Sadece tarihi güzellikler değil doğasıyla da kendine aşık eder Karaman…

Karaman' da uçsuz bucaksız ovalarında da tarım önemli bir gelir kaynağıdır. Şehrin merkezinden, köylerine, yaylalarına, dağlarına kadar her türlü meyve, sebze, bakliyatlar tarlalarda doğal şartlarda yetiştirilir. Dedelerden nenelerden Karamanlı olarak çocukluğumuzdan beri temiz hava ve bereketli topraklarında yetişen köy ürünleriyle büyüdük.

Annelerimizin bizler memleketten uzakta olduğumuz zamanlarda bize gönderdikleri yöresel tatları taze ve doğal olarak bizlere ulaştırdığında ne kadar şanslı olduğumuzu anladık. Anne olduktan sonra ise bu lezzetlere ulaşmak isteyen tüm annelere, ev hanımlarına, yoğun tempoda çalışan iş kadınlarına, mutfağa meraklı eşlere yardımcı olmak adına Masara Köy Ürünlerini kurduk. Amacımız hem köylü kadınlarımızı kalkındırmak hem de özlediğimiz eski tatları sizlere ulaştırmaktır.

Masara köy ürünleri olarak köylü kadınlarımızın elleriyle hazırladığı tamamen, doğal, katkısız ve tazecik ürünleri özel ambalajlarıyla sizlere ulaştırmayı görev edindik. Bizim için insan sağlığı her şeyden önemli asla mutfağımızda tüketmediğimiz hiçbir gıdayı sizlerle paylaşmıyoruz. Karaman 759 köyüyle tam bir ürün cenneti ama biz sizler için en iyisini en kalitelisini en doğalını köy köy gezip buluyoruz. Bütün isteğimiz size özlediğiniz eski tadları ulaştırmak ve kendinizi köyünüzde hissetmenizi sağlamak. İyi alışverişler dileriz.